Z živého sportu do e-sportu! VAŠE LIGA spouští nový projekt – Gaming liga

80528_fa22ac7f452642d738c3bcedb996b7a9

Přes 13 let pořádají největší amatérskou ligu v České republice v živých sportech jako tenis, squash, badminton, volejbal a pingpong. Každý měsíc pořádají běžecké závody a rozšířili projekt i do zahraničí. Nyní vstupují i do světa e-sportu s projektem Gaming liga.

Po té co VAŠE LIGA expandovala do sousedního Polska, přišla na řadu další expanze. Tentokrát ne do zahraničí, ale do online světa počítačových her. K expanzi je přiměla především pandemie koronaviru, která uzavřela v České republice většinu sportovišť.

Pro úvodní kolo jsou vypsány dvě hry a tři platformy. Jedná se sportovní hry – kontrétně o FIFU na PC, PS4 a XBOX One a dále NHL na PS4 a Xbox One.

Logo Gaming ligy

Herní systém je rozčleněn do sezón z nichž jedna sezóna trvá 2 měsíce. Každá sezóna je rozdělena na dvě kola. V každém kole dostaneš 4 soupeře se kterými se utkáš o postup, nebo o sestup ve skupině. Dohromady tedy odehraješ 16 zápasů. Každý zápas se hraje na dvě vítězné hry.

Startovné činní 200 Kč na sezónu, nebo si Gaming ligu můžeš vyzkoušet za 50 Kč a poté se rozhodnout, zda budeš v lize pokračovat.

Do začátku Gaming liga slibuje minimálně poměření síly s ostatními hrači, ale dokonce i s profesionály. Nejlepší hráči z ročníku, budou moci poměřit síly s reprezentantem fotbalového klubu FC Viktoria Plzěn – Lukášem Pourem.

A také díky spolupráci s organizací Inaequalis se můžeš dostat až k profesionální smlouvě.

Jedná se tak o další přesun, v tomto případě lépe řečeno rozšířením, aktivit z reálného sportu do toho počítačového.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny komentáře
0
Rádi bychom znali váš názor, prosíme vás o komentář.x