World of Warplanes – letecký simulátor, který stojí za zkoušku

world of warplanes

World of  Warplanes je letecký simulátor, historických bojových letadel od stejné vývojářské společnosti jako vydává World of Tanks(Wargaming). Zdali je to stejně dobrá hra jako starší WoT se pokusíme zjistit v tomto článku.

Už na začátku prozradím, že jako letecký simulátor bych si vybral WarThunder, je to však můj osobní názor a rozhodně stojí zato vyzkoušet obě hry. Pokud jste však o hře ještě neslyšeli, začneme od začátku. Jedná o MMO hru, která je free to play a bojuje se s letadly z historického období okolo 2. světové války.

Herní princip je v podstatě stejný jako u „bráchy“ World od Tanks avšak bojuje se ve vzduchu s letadly. Vždy proti sobě stojí dva týmy, týmy jsou složeny z různých národů (Sověti, USA, Japonci, Britové a Němci).  Národ a typ letadla (stíhač, těžký stíhač, bombardér) si každý hráč vybírá sám před startem bitvy. Národy a letadla může měnit, vždy před každou bitvou. Po tomto výběru probíhá bitva, cílem je zničit jednotky nepřátele. Kdo zůstane poslední ve hře vyhrává.

Výhoda oproti WarThunder je, že v World of Warplanes má mapa proměnlivé počasí, které má vliv na letadlo. To v konkurenční hře zatím chybí. Jako obrovskou nevýhodu však vidím horší grafiku a hlavně hra není propojená s WoT. Tedy účet můžete mít jeden, proti člověkem ovládaným tankům si však nezastřílíte… To je dle mého názoru velká škoda a přidává to body konkurenci. Ale třeba se dočkáme změny, v budoucnu má totiž vyjít World of Warship. Třetí lodní brácha by mohl všechny hry propojit. Zatím však hry zůstávají samostatné.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny komentáře
0
Rádi bychom znali váš názor, prosíme vás o komentář.x