Travian – skvělá strategická hra v prohlížeči

travian-1-e1406043973530

Je tomu sice dávno co jsem hrál Travian no řekněme skoro profesionálně. Když jsem vstával každé tři hodiny, plánoval útoky a radoval se když jsem někomu ukradl zásoby a zničil armádu. Obzvláště na začátku serveru to byl velký adrenalin. Vyjednávání o propuštění jednotek z galských pastí a nakonec postavený div světa.

To už je ale delší dobu a když jsem zase po dlouhé době narazil na tuto hru, zjistil jsem, že hra úplně jiná. Vyšlo několik verzí z toho jedna byla dosti zásadní. Po vzoru (zřejmě nejznámější) hry Warcraft 3 s modifikací DOTA, přidali němečtí vývojáři plnohodnotného hrdinu. To je asi zásadní rozdíl oproti staré verzi hry. Pak bylo změněno několik grafický prvků a samozřejmě trochu systém hry.

Jinak hra zůstala v základu stejná, pro ty co hru neznají vůbec budou následující řádky. Travian je online strategie, kterou můžete hrát v prohlížeči. Je velmi jednoduchá, na začátku dostanete na výběr ze tří národů: Germáni, Římani a nebo Galové. Dále pak dostanete vesničku, kterou rozvíjíte. Musíte získávat suroviny, stavět sýpku, sklady a armádu. Snažíte se ubránit, nebo jako v mém případě ničit ostatní hráče. 

Cílem celé hry je pak postavit div světa. Mezitím však zakládáte nové vesnice, zabíráte vesnice ostatních hráčů a bojujete za alianci. Aliance mají velký vliv na hru, jeden hráč sám nic nedokáže, ale když pošle útok celá aliance… Já měl dokonce čest být v alianci s hráček který vytvořil světový rekord ve velikosti armády. Nevím zda stále platí, ale bylo to něco neuvěřitelného.

A tak jestli máte rádi strategie neváhejte Travian vyzkoušet. Hra je samozřejmě ZDARMA!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny komentáře
0
Rádi bychom znali váš názor, prosíme vás o komentář.x